základná, škola, moldava, klavír, hudba, škola, umenie, gitara, spev, tanec

Medzinárodné stretnutie umeleckých súborov

Školský rok 2009/2010 sa júnovým mesiacom skončil. Dopyt po umení však naberal na obrátkach. Tanečný súbor Art step pod vedením p.uč. Bc. H. Hančinovej a hudobné teleso Art orchestra pod vedením p.uč. Bc. R. Tóthovej prijali pozvanie na Medzinárodné stretnutie umeleckých súborov, ktoré sa uskutočnilo v maďarskom meste Nyíregyháza.
Stretli sa tu umelecké súbory z Rumunska, Ukrajiny, Maďarska. Slovensko reprezentovali tieto dva súbory zo Základnej umeleckej školy v Moldave nad Bodvou.
Art step svoju tanečnú virtuozitu predviedli v mnohých tanečných štýloch, napr. disco, jazz, moderný, klasický tanec v rôznych choreografiách scénického prevedenia.
Štafetu účinkovania po vystúpení Art stepu prebrala Art orchestra, ktorá zo svojho širokého repertoáru predniesla skladby od F. Sinatru, skupiny ABBA, A. Piazollu, R. Galliana.
Láska k umeniu našich žiakov je natoľko silná, že aj počas letných prázdnin sa venovali hudbe a tancu. To naznačuje, že túžba po umení je hnacím motorom pre mladých umelcov, ktorých usmerňujú a vedú pedagógovia našej školy.
-ms-